36 участнички от Румъния и България премериха сили в стартиралото през уикенда любителско състезание “Мис Шофьор” 2008. Надпреварата се проведе за дванадесети път в Русе и за първи в Гюргево, Румъния, със съдействието на общините и в двата съседни града. Българските участнички бяха 14 на брой. Началният сигнал бе даден в съботния ден в 11 и 30 от площад “Свобода” в Русе. В първия ден от ралито, 8 март, дамите премериха сили между пилони и майсторско управление, което включваше паркиране и финал на кантар. Състезателките бяха разделени на два класа според кубатурата на двигателите на автомобилите си. 30-годишната румънка Добош Мадалина с Renault Clio се наложи в клас до 1600 куб. см над Пенка Цанева с Trabant 601 и третата класирала се участничка Теодора Иванова зад волана на Citroen Saxo. Очарователната румънка грабна и големия приз от първия ден - купата на кмета на Русе. В състезателен клас над 1600 куб. см се наложи Рошка Констанца с Opel Astra, следвана от Шорекау Хажни с Volkswagen Golf и Пенка Маника с Ford Focus. Състезанието приключи на втория ден в Гюргево, след оспорвана борба за купата на местния кмет. Участничките отново мериха сили в два етапа за майсторско управление и бързина. Особено интересен беше последният етап, когато се премина към директна елиминация по двойки. Двоен фалстарт на носителката на купата на кмета на Русе - Мадалина, бе оспорван неколкократно, но накрая декласира румънката и българката Галина Христова се наложи над нея в двубоя. В клас до 1600 куб. см първа бе Теодора Иванова с време 3:11:8, следвана от Светлана Стоянова и Атанаска Георгиева. Сред по-мощните машини доминацията бе за Калина Георгиева, следвана от Владислава Рачева, втора, и Шорекау Хажни, трета. Българка спечели купата на кмета на Гюргево. Теодора Иванова победи със Citroen Saxo. Участничките от “Дунав Мотор Спорт” грабнаха първия приз в отборното класиране, следвани от тима на Съюза на частните превозвачи в Русе и този на “Автосвят”. Пенка Ценева, спечелила публиката с атрактивния си Trabant, успял да елиминира няколко “бавареца”, получи награда за “Най-екстравагантен шофьор”. Румънката Добош Мадалина пък спечели титлата за “Най-агресивен водач”.