Посягането към GSM-a е по-опасно от самия разговор при шофиране

Ако сте начинаещ водач на МПС, обаждането по телефона е по-опасно от получаването на текстово съобщение, а посягането към предмет по време на шофиране е по-вероятно да предизвика катастрофа, отколкото храненето зад волана.

Обратно в новината

Коментари - Посягането към GSM-a е по-опасно от самия разговор при шофиране | Авто.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Аз съм си направил сам тези феноменални "открития" доста отдавна и зная какво мога да правя и какво - не. Включително написаното в правилника -:). Предполагам, че и почти всеки друг автомобилист - също. Почти ...

Разговорът по мобилен телефон винаги включва елементи на посягане към устройството. Тогава защо ги разделят?

Тези изводи са за хендсфри разговори вероятно щото няма как да ме убедят , че шофирането с една ръка и с две е еднакво рисково.

Защо никой не говори за пушенето по време на шофиране.Колко внимание отделя на шофьора да посегне за цигарата,да дръпне от нея и да я остави обратно в пепелника?

Може и така да е, НО! Тогава дайте всички да караме автоматици, щото посягането към скоростния лост е отвличане на вниманието. Смяна на радиостанция също. Дайте да не поглеждаме в огледалото за назад, щото се отнасяме...,. Пълна тъпня! Карам отдавна и съм убеден, че уморен шофьор е по-опасен от пиян! А безразсъден ненормалник с шофьорска книжка е по-опасен и от възрастен дядка с 34 диоптъра зад волана. Това е! Пожелавам на всички безаварийно шофиране!

Глобяват те ако държиш тел до ухото си, дали го държиш за да се почешеш с него по ухото или да говориш или просто ти е приятен допира няма значение. Тази поза да държиш тел до ухото е забранена!!!!! А ако държа баница до ухото си няма забрана, ако си държа ухото с ръка докато карам пак няма забрана и глоба. Ако говоря с някой на заданат седлака или с тоя до мен пак няма забрана. Е защо само за телефон до допрян до ухото има забрана?????????????

ne sam saglasna tova e to4no obratnoto