11:48 | 28.05.08 |
34 |
Speed-Press
Rolls-Royce пусна скици на нов модел
Rolls-Royce официално съобщи информация за нов модел, който ще излезе на пазара през 2010 година. Автомобилът в момента се разработва под кодовото наименование RR4.
Дизайнът на новата лимузина RR4 е започнат през 2007 г., а разработката тече в момента. Заводът в Гудууд ще бъде изцяло променен за производството на RR4, ще се въведе допълнителна работна смяна, а отделите за боя, дървообработка и тапицерия са разширени.
Автомобилът ще е лимузина от класа на Phantom, но с по-компактни размери и не толкова помпозно излъчване. Той ще е ориентиран повече към шофьора, отколкото към пътниците на задните седалки и ще предлага приятни изживявания зад волана.Четвъртият модел в гамата на Rolls-Royce RR4 ще се задвижва от напълно нов двигател, разработен специално за Rolls-Royce.