Volvo представи новия си седан S90. Новостите в екстериора на луксозния седан придават съвременен вид на модела, който отразява продължаващия преход на Volvo Cars към пълна електрификация. Вътре освеженият интериор се отличава с нови премиум материали и подобрени характеристики, които обхващат предимствата за клиентите на ориентираната към човека технология. Новото Volvo S90 разполага с потребителски интерфейс от ново поколение, който идва в пълната гама на марката.

Вижте в детайли новото Volvo S90  >>  >>  >>

Този нов интерфейс е проектиран да осигури безопасен и приятен начин за взаимодействие с информационно-развлекателната система, като същевременно е много по-бърз и по-отзивчив от преди. Мултимедийната система разполага с нов, по-голям свободностоящ 11,2-инчов централен сензорен дисплей, който подобрява изживяването, а безжичните софтуерни актуализации гарантират, че колата ще се подобрява с времето.

Volvo S90

Снимка: Volvo

Новото Volvo S90 T8 стана plug-in хибрид и се предлага със задвижване на всички колела, като 2,0-литров 4-цилиндров бензинов двигател с турбокомпресор с мощност 310 к.с. задвижва предните колела чрез 8-степенна автоматична трансмисия, а на задната ос е монтиран електрически мотор с мощност 145 к.с. Общата мощност на системата е 455 к.с., а зарядът на батерията е достатъчен за изминаване на 80 км напълно електрически пробег с едно зареждане, съгласно тестовия цикъл WLTP, като същевременно осигурява повече мощност, когато е необходимо.

Това означава, че много шофьори на новото Volvo S90 ще могат да извършват ежедневното си пътуване с нулеви емисии от ауспуха. Данните на Volvo Cars показват, че почти половината от разстоянието, изминато от най-новите plug-in хибридни автомобили на Volvo, се задвижва изцяло с електричество. Новото Volvo S90 се предлага и във версия с мек хибрид, включваща 2,0-литров 4-цилиндров бензинов двигател с турбокомпресор и задвижване на предните колела, който предлага мощност от 250 к.с. и висока ефективност с 8-степенна автоматична скоростна кутия.

Volvo S90

Снимка: Volvo

Новото Volvo S90 е проектирано да помогне на пътниците да бъдат в безопасност. Седанът остава верен на наследството на Volvo Cars в областта на безопасността, като има усъвършенствана защитна клетка и набор от функции за активна безопасност. Функцията за подпомагане на шофирането - Pilot Assist, позволява комфортно шофиране както по магистрали, така и по еднолентови пътища.

В допълнение към поддържането на зададена скорост и адаптирането към по-бавно движещи се коли, автомобилът може да следва превозното средство отпред и да спира автоматично до покой, когато е необходимо в трафика със спиране и тръгване. Асистентът за шофиране Pilot Assist може също така да подпомогне водача, като търси маркировки на платното и осигурява деликатно подпомагане на завиването, за да помогне на автомобила да се центрира в лентата.

Volvo S90

Снимка: Volvo

Новият екстериорен дизайн на Volvo S90 е смесица от луксозен и модерен скандинавски дизайн и включва значителни актуализации. Както новата предна, така и задна част на автомобила са проектирани да придадат на S90 по-съвременен, свеж вид, с рационализиран силует, подчертан от чисти линии и смела, по-графична предна решетка.

Предната му част е оградена от характерните за Volvo фарове с "Чука на Тор". Тези модернизирани фарове, с по-тънка форма и леща, която се простира чак до решетката, разполагат с новата матрична LED технология, предназначена да даде широк и дълъг светлинен модел за оптимизирана видимост при всякакви условия.

Volvo S90

Снимка: Volvo

В задната част новите задни светлини хармонично се интегрират с цялостния дизайн, създавайки сплотен външен вид. Освен това Volvo S90 има нов изваян преден капак, предна броня и предни калници. Новото Volvo S90 също въвежда подобрена шумоизолация с усъвършенствано адаптивно окачване като стандартно оборудване, за да го направи по-комфортен от всякога. Широката гама от отличителни цветове на екстериора улеснява персонализирането на Volvo S90, като добавя два нови цвята металик, предлагани за първи път - сребристо Aurora и червено Mulberry (черница).

Volvo S90

Снимка: Volvo

Към елегантния и мощен характер на новото Volvo S90 са добавени новите диамантено изрязани лети джанти, включващи контрастиращи повърхности от необработен, полиран алуминий и черна боя с висок гланц. Новият седан Volvo S90 ще бъде достъпен за поръчки за клиенти в Китай още през това лято, като на по-късен етап ще се предлага и на други избрани пазари.

"S90 е ключова част от нашето продуктово портфолио за следващите години на някои от нашите азиатски пазари", каза Ерик Северинсън, главен продуктов и стратегически директор във Volvo Cars. "Заедно с новия напълно електрически модел ES90, новото S90 гарантира, че имаме пълно и атрактивно предложение за клиенти, които ценят безопасността и искат да карат голям, елегантен седан Volvo", допълни Северинсън.