Настоящият шеф на подразделението Ръсъл Кар ще продължи да сътрудничи на компанията в област, която в момента се разраства неимоверно бързо – азиатските пазари, като част от задълженията му ще са пряко свързани с дизайна, съобщава агенция SpeedPress.
Следващите няколко години ще бъдат доста натоварени за Lotus според Дани Бахар, изпълнителен директор на компанията. „Работим над нов стратегически бизнес план, който включва въвеждането на напълно нова моделна гама”, твърди той в официалното прессъобщение на производителя.
Донато Коко е бил директор на развойния дизайнерски център на Ferrari и е работил над купето F430 Scuderia и спайдера 16M, както и над Ferrari California, 599XX и F458 Italia. Преди това е бил главен дизайнер в Citroën и е отговорен за облика на Xsara Picasso, C3, C3 Pluriel, C2, C1, ZX Paris Dakar и Xsara WRC.
Макар и италианец, Донато Коко е завършил Кралския колеж по изкуствата в Лондон, специалност автомобилен дизайн. Спечелил е първа награда в дизайнерско състезание, която му е била връчена лично от Маргарет Тачър по времето, когато е била премиер на Великобритания.