До 2030 г. електомобилите ще са по-евтини от традиционните коли на повечето големи пазари

Според авторите на прогнозата до 2030 г. обемът на продажбите им ще се увеличи поне шест пъти

Обратно в новината

Коментари - До 2030 г. електомобилите ще са по-евтини от традиционните коли на повечето големи пазари | Авто.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Така де, електрическите ще са по-евтини, защото традиционните ще поскъпнат заради някакви изкуствени еко налози върху тях, нали?

Би трябвало. Ел. двигателя е много лесен за производство и евтин в сравнение с ДВГ, до 98% КПД докато бензиновия и дизеловия 35%, тока много лесно се регулира, въртящия момент на ел. двигателя е много висок в старта и така държи до края на оборотите. Батериите до 2г. ще се развият в пъти и поевтинеят в пъти. Конкуренцията и игрите с петрола дават допълнителен тласък за това на старта кой ще набере скорост пръв. Пазара ще бъде интересен.

А токът колко ще струва?

И аз мисля, че ще се изравнят - най-малките коли ще струват по 100 000 евро - и бензинови и електрически

... с тъпотиите си по форумите (а други дебили да ти слагат плюсчета) - чети, ограмоти се. Даже и сега има страхотни електрички за по 60 хил. ... а сносни и за по 40 хил. Ама ти нали си разбирач.