Toyota представи модификацията Yaris 2010, която се вписва в гамата на модела Yaris като ниво на оборудване.
С него вариантите, в които може да се поръча Yaris, стават Base, Luna Yaris 2010 и Sol, подредени в този ред според оборудването си. Yaris 2010 разполага стандартно с автоматичен климатик, фарове за мъгла, кожени волан и скоростен лост и нови тапицерии. Автомобилът има и нови джанти, променени фарове и стоп-светлини и нови тасове.
От миналата година цялото семейство на Yaris е снабдено с технологията Optimal Drive за намаляване на разхода на гориво и вредните емисии, а всяко ниво на оборудване може да се комбинира с всички предлагани двигатели. Вариантите за задвижване са 1,0 VVT-I, 1.33 Dual VVT-I със стандартна система Start-Stop и дизеловият модел 1,4 D-4D.
Средният разход на гориво за цялата гама е под 5 л/100 км, а нивото на вредни емисии е под 120 г/км CO2. С новото оборудване Yaris 2010 предлага с 5% по-изгодна цена на клиентите.
И до момента това е най-продаваният модел на Toyota в Европа, а през настоящата година компанията очаква да продаде над 200 000 екземпляра Yaris.